Szobanövényként tartva otthonunkban csak 1-2 méter magasra nő, de így is különleges impozáns látványt nyújtat. Egyszerű szárnyalt levelei az ananászéhoz hasonlóan a középső gömbből nőnek ki. A növények hím- vagy nőneműek. Ahhoz, hogy ősszel vörös magot hozzanak, mindkét nemből kell egy-egy növényt tartanunk, és a virágokat kézzel kell beporoznunk.A szágó pálma remekül mutat hűvösebb szobában vagy üvegházban.
Miközben az új leveleket hozza, a régiek folyamatosan lehullnak, így növesztve vastag fás törzsét. Igen lassan nő, ezért ideális növény a lakásokba.
A növény télen pihen, tavasszal kezd el új hajtásokat növeszteni. Amikor a téli pihenője lejár, tavasszal elkezdi leveleit és törzsét növeszteni.
Levele mérgező valamint elég szúrós, ezért kisgyermekek, és háziállatok közelében ügyeljünk erre.
Átültetés: 3-4 évente laza tőzeges földbe ültessük át. Azért csak ennyi idő után, mert ez komoly trauma a növénynek. Átültetés után kerüljük a huzatot, a mozgatást és túlöntözést.
Vízigény: Nyáron, mérsékleten öntözzük, de ne hagyjuk a földjét teljesen kiszáradni. Ebben az időszakban kéthetente adjunk neki tápoldatot is.Télen csak annyi vizet kapjon, hogy a földje ne száradjon ki.
Fényigény: Világos helyre tegyük, de óvjuk a tűző napsütéstől.
Hőmérséklet: Nyáron kedveli a napos meleg klímát, ezért érdemes kitenni a szabadba, kertbe, vagy teraszra. Óvjuk a huzattól.
Télen 12-15 fok az ideális számára.
Páratartalom: Szereti a meleg párás környezetet, télen érdemes párásítani a levegőt.
Tudnunk kell, hogy a szobai cikász soha nem fog virágozni, de gondoskodásunknak köszönhetően terebélyesre nő és így valóságos szobai dísz válik belőle.
Betegségeit leginkább a túlgondoskodás, vagy a magára hagyás szokta okozni. Ne locsoljuk agyon, de soha ne is hagyjuk kiszáradni, még télen sem! Télen párásítsunk!