Mivel a banán egész évben kapható, így bármikor kipróbálhatod ezt a csodamódszert.Ehhez szükségünk lesz az elfogyasztott banánok héjára, amelyet ajánlott szalvétára helyezve szellős helyen kiszárítani, ledarálni vagy egészen apró darabokra vágni, esetleg beledobni a komposztba. Ha ledaráltuk a száraz héjakat nincs más dolgunk, csak megszórni a növény földjét, majd figyelni a hatást.
A kókadozó, ritkás virágzatú esetleg kevés gyümölcsöt termő növényeket, a héj a foszfortartalma miatt hamar életre kelti. Magas káliumtartalma elősegíti a növények gyökereinek, leveleinek,termésének fejlődését, továbbá ellenállóbbá teszi őket az egyes betegségek ellen. A magnézium, réz és mangán tápanyagokkal látja el a talajt.
Azon túl, hogy a növénnyel csodát tesz, alkalmazható a levéltetvek ellen is. A megtetvesedett növény közelébe ássunk el kb. 5cm mélyre egy banánhéjat és megfigyelhetjük, ahogy a tetvek elmenekülnek. Ez a száradó, rothadó banánhéj jellegzetes szagának köszönhető, amely elriasztja a kártevőket.
Non plus ultra! Ha eddig zuhannyal próbáltad életre kelteni a virágokat és megóvni leveleiket a portól, elő a banánnal. A banánhéj belsején található fehér résszel dörzsöld be a virágok leveleit, amelyek így nem csak csillogni fognak tőle, de a pornak is ellenállnak.