A harmónia kulcsa a négylábú és a növényvilág idillikus kapcsolatának záloga, így mielőtt ebvásárra adod a fejed, így alakítsd át kerted!
Egy új tanulmányban a tudósok arra figyelmeztetnek, hogy a magasabb globális hőmérséklet és az „éghajlati káosz” miatt komoly veszély fenyegeti a dongókat, melyek a következő évtizedek alatt akár teljesen kipusztulhatnak.
Mégiscsak jobban mutat a konyha párkányán, a teraszon vagy az erkélyen a fűszer, mint a bolti zacskóba. Kezdő kertészként sem nagy kihívás tavaszi konyhakertet kreálni, csupán néhány alapszabályt véss a
A kis gömbölyű, piros zöldségnek nagyon sok áldásos hatása van. Tudtad ezt?
A nyár egyik leglátványosabb jelensége, amikor június vége felé rajzani kezdenek a szentjánosbogarak, és mesebeli tájjá változtatják az erdőket és réteket hazánkban. A rovarok élete úgy tűnik, veszélyben van –
Először találtak fosszilizálódott növényi gumit. A tudósok a borostyánszerű anyagot 110 millió éve megkövült leveleken mutatták ki, eredményeikről a Scientific Reports című szaklapban számoltak be.
A gyümölcsben lévő ritka aminosav, az etionin okozza az ázsiaiak körében közkedvelt durián igen büdös szagát – derítették ki a Müncheni Műszaki Egyetem kutatói.
A tavasz első napja a mai nappal beköszöntött, úgyhogy elő a gereblyékkel, a metszőollókkal és irány a kert! Ugyanis egy csomó márciusi tennivaló vár a falakon túl.
Az afrikai trópusi növények egyharmada a kihalás szélén áll egy új kutatás szerint.
Digitális technológiákat tesztel az Ökológiai Mezőgazdasági Kutatóintézet az agrárium zöldítése érdekében.
Az Európában honos fafajok több mint fele veszélyeztetett a Természetvédelmi Világszervezet (IUCN) által végzett állományfelmérés szerint.
Egy új kutatás alapján a mézelő méhek képesek egyszerű matematikai műveletek elvégzésére, és könnyebben megadják a helyes választ, ha büntetést kapnak a rossz válaszok után.